dag 1
Hoogvlakte van San Miguel (terrassen)
Uitkijkpost aan de rand Colca Canyon
San Juan de chuccho ( huisjes van leem )
dag 2
Malata met rustieke kerk en museum
Oase van Sangallo
Abanaconde (Avondeten )
dag 3
klim naar Cruz del condor
bus terug naar Chivay
terug naar Arequipa
Colca trekking 3 dagen
We vertrekken s’morgens om 3 uur in privévervoer naar Cabanaconde. Tijdens deze rit komen we op een maximale hoogte van 4.910 m. Rond 05:30 stopen we bij de belangrijkste stad in de Colca Canyon ( Chivay ). Daarna rijden we verder en komen we om 7:30 in Cabanaconde aan. Dit ligt op een hoogte van 3300 meter. Hier gaan we ontbijten en daarna begint onze trail.
Eerst lopen we over de hoogvlakte van San Miguel met terrassen beplant met maïs. Ook lopen we langs een attiende eeuws kerkhof. Daarna komen we aan de rand van de Canyon bij een uitkijkpost aan op 3400 meter hoogte. Nu gaan we een uur of 3 naar beneden wandelen tot we we bij de rivier de de Colca aankomen. We zijn nu op een hoogte van 2254 meter. Na uitgerust te hebben gaan we de brug over en gaan we klimmen. Daarna wandelen we een stukje door het groene dal van de Colca Canyon tot we aankomen in San Juan de Chuccho. Bij één van de bewoners in rustieke huisjes die gemaakt zijn van leem hebben we de lunch gemaakt op houtvuur.
Nadat we hebben ontbeten rond 7 uur starten we om 8 uur met de wandeling en komen we na een uur lopen aan in Cosñirhua.
Hier kopen we in een winkeltje wat etenswaars en drinken voor het vervolg van onze tocht. Daarna lopen we aantal minuten tot we in Malata zijn. Hier staat een kerkje gemaakt van leem en steen. Ook in Malata brengen we een bezoek aan een museum. Hier staan allemaal voorbeelden van werktuigen, kleding en levensmiddelen die kenmerkend zijn voor dit gebied. Daarna is het een uurtje lopen naar de oase Sangallo. We zijn hier ongeveer om 2.30 s’middags. Hier kunt u gebruik maken van een zwembad met water van 22 graden uit natuurlijke bronnen.
Daarna starten we rond 4 uur met onze klim naar boven.
We klimmen we in ongeveer 3 uur naar boven met gemiddelde wandelaars, anders iets korter. We klimmen ongeveer 1200 meter naar boven. Indien gewenst kunnen we ook muilezeltjes huren als het voor u te zwaar wordt.
Het moeilijke van deze tocht is omdat we eerst een steile afdaling hebben gemaakt en nu weer flink moeten steigen. Ook komen we op grote hoogte wat tot gevolg heeft dat sommigen last krijgen van zuurstofgebrek. Natuurlijk is het voor de meeste wandelaars wel te doen, maar ongeveer 15% van de wandelaars volbrengt de tocht het laatste gedeelte op een muilezeltje.
In een typisch restaureant hebben we ons avondeten en we slapen hier in een hotel met eenvoudige kamers.
Zodra we hebben ontbeten lopen we naar het uitzichtpunt van Cruz del Condor waar we omstreeks acht uur aankomen. Rond een uur of 8 heeft u de meeste kans om de condors te zien.
We genieten hier nog even en na een uurtje gaan we in de bus terug naar Chivay waar we de lunch hebben. Daarna overleggen we of we teruggaan naar Arequipa of nog even naar de terminale baden in La Calera te gaan of een lokale markt bezoeken. We komen ongeveer rond 5 uur aan in Arequipa.
Einde van de Colca trekking 3 dagen
Afhankelijk van het aantal personen en eventuele bijzondere wensen. Voor meer informatie kunt u ons contacteren via ons webformulier.
Voor de andere tours in de Colca Canyon klik hier